FaviconCo je favicon?

Favicon je drobná ikona webových stránek (nejčastěji v rozměrech 16x16 px nebo 32x32 px, Edge zobrazuje 40x40 px). Je umístěná v kořenovém adresáři webu. Zobrazuje se v adresním řádku, na panelu stránky, v nabídce záložek/oblíbených či mezi aplikacemi na displeji mobilního zařízení. Většinou je favicona znak firmy (ne celé logo) nebo jinak vychází z loga a brandu. Jeden z důvodů favicon na webu je lepší orientace návštěvníka webu, který může mít otevřených mnoho oken. Díky malé ikoně rychleji najde web, který v otevřených záložkách hledá. Pro uživatele to je samozřejmě příjemné a co je příjemné uživatelsky, to je (byť nepřímo) dobré pro lepší dohledatelnost vašeho webu

Prohlížeče se na favicon dívají automaticky, což je další důvod, aby byla i na vašem webu. Pokud jste faviconu zrovna nahráli a stále se nezobrazuje, zkuste si smazat paměť prohlížeče.
Ukázka favicon - webové ikony.
Favicon je vidět v záložce webového prohlížeče.

Jak si přidat favicon na web?

V podstatě každý redakční systém má nastavení favicon. Ve WordPressu je to jednoduché. Pokud programujete web "z bílé stránky" pak přidání favicon dosáhnete takto: 

<link rel="icon" href="http://www . adresavasehofavicon. ico" />

Chcete efektivní marketing?
Vytvořila společnost