Speciální operace v rádiuNESTANDARDNÍ FORMA REKLAMY V RÁDIU

Speciální operace – tento pojem skrývá ostatní formy, které lze s rozhlasovou stanicí využít a nejsou standardním formátem. Mezi speciální operace jsou zařazeny aktivity, které překračují hranici běžného vysílání (koncerty, sportovní akce, dětský den aj.). Využití těchto aktivit je pro některé produkty velice efektivním způsobem reklamy.

Často se jedná o eventový marketing. Třeba Piggiáda pro děti je klasickým eventem. Kromě těchto eventů to může být i rozdávání něčeho v ulicích. Rádio Krokodýl dělá v Brně již mnoho let "Snídaně s Krokodýlem", kdy na různých místech rozdávají snídaně. Jiná rádia dělají např. snídaně v parku, nebo třeba rozsvěcení vánočního stromečku. 

Marketingová účast na speciálních akcích rádií se domlouvají přímo u mediálních zástupců rádií (obchodníků). Často mívají omezený počet míst, nebo poměrně přísné podmínky, na druhou stranu - pro určité typy zboží to může být velmi efektivní způsob propagace. V některých případech je možné mít zároveň vlastní krátký sponzorský spot v rádiu, jindy vás zmíní moderátoři třeba přímo živém vstupu z akce.

Chcete efektivní marketing?
Vytvořila společnost